Náš tým


Tým MŠ Sportík

Všichni naši zaměstnanci jsou pečlivě vybíráni a musí splňovat přísná kritéria na požadavky pro práci s předškolními dětmi. Samozřejmostí je pedagogické vzdělání, bezúhonnost, ochota, vstřícnost a trpělivost.

Podporujeme děti na jejich cestě k poznání a vytváříme pro ně prostředí pro jejich rozvoj.

Ing. Kateřina Janků MBA
ředitelka


Kateřina je vicemistryní světa v atletice (skok o tyči), několikanásobnou českou rekordmankou, mistryní ČR v atletice a také sportovní gymnastice. V roce 2012 zazářila v nejsledovanější show České televize StarDance po boku profesionálního tanečníka Jana Ondera a 5. řadu soutěže také vyhráli.

Je vystudovanou ekonomkou v oblasti managementu lidských zdrojů, pedagožkou v oboru předškolní a mimoškolní pedagogiky se specializací na hudební výchovu, hraje na klavír, zpívá a je trenérkou atletiky 3.třídy.

Je zakladatelkou Mateřské školy Sportík s.r.o. a zároveň její ředitelkou. Před 11 lety celý projekt vybudovala a zajistila dokonalé moderní zázemí pro svůj sen v krásné lokalitě na okraji Prahy v Horoměřicích. Stále vede svůj tým pedagogů a provozních zaměstnanců, zastřešuje organizaci chodu školky, připravuje projekty a garantuje rodičům citlivý přístup i nadstandardní servis.

Pro Kateřinu platí ono Werichovské moudro: "Kdo chce, hledá metody, kdo nechce, hledá důvody!"

Soňa Točíková
Vedoucí učitelka / Třídní učitelka třídy Sporťáků


Soňa pochází z učitelské rodiny. Její pedagogický cit a pokora k tomuto povolání je cítit nejen při práci s dětmi ale i v komunikaci s rodiči. Vystudovala střední pedagogickou školu a na několik let odjela do USA kde žila a pracovala. Po návratu se stala maminkou 2 dětí a na plný úvazek se jim několik let věnovala.

Učila kroužek angličtiny, doučovala žáky a studenty a pomáhala jim připravovat se ke zkouškám. Zkušenost má také jako asistent pedagoga na 1.stupni ZŠ. Láska k dětem jí nakonec přivedla ke vzdělávání předškolních dětí, což je obor, který má také vystudovaný se specializací na výtvarnou výchovu. Má ráda sport, turistiku a fotografování. Úzce spolupracuje s ředitelkou MŠ na přípravě a vedení předškolního vzdělávání a poskytuje pomoc při řešení potřeb dětí, rodičů i zaměstnanců.

Řídí se mottem:“Skutečně bohatý člověk je ten, kterému děti běží do náručí i tehdy, když jeho ruce jsou prázdné“

Věra Gaydiczová
Učitelka třídy Sporťáků


Věrka vystudovala střední zdravotnickou školu v oboru všeobecná zdravotní sestra. Výběr školy jí však pomohl k poznání, že práce s dětmi jí naplňuje mnohem víc a odjela na několik let jako „AuPair“ do Anglie a Finska, kde získala první zkušenosti s výchovou dětí v cizojazyčném prostředí. Po návratu vystudovala střední pedagogickou školu v oboru předškolní a mimoškolní pedagogiky se specializací na výtvarnou výchovu. Tuto svou lásku předává dál nejen při práci s dětmi, ale také kreativními nápady všeho druhu při výzdobě MŠ a vlastní výrobě didaktických pomůcek.

Řídí se mottem: “Nikdy to nevzdávej“

Michaela Nejedlová
Učitelka třídy Trpaslíků


Míša má za sebou 5let studia na Univerzitě Karlově katedře germanistiky a současně German studies na Universitě v Mannheimu. Několik let působila jako průvodce v Montessori školce, je lektorkou dětské jógy, trenérkou gymnastiky a atletiky. Učitelství pro MŠ si současně doplňuje vysokoškolským studiem na UK, hovoří plynně německy, anglicky a zvládá základy latiny. Milým a důsledným způsobem vede vzdělávání všech dětí, přináší do třídy optimismus a klid.

Pro Míšu jednoznačně platí:“Nic není nemožné.“

Monika Strnadová
Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky


Monika je motorem a strážným andělem naší školky. Několikaletou praxi při výchově svých 3dětí uplatňuje i při práci v MŠ. Není nic, o čem by nevěděla a není práce, kterou by nezastala. S neuvěřitelným nasazením a entuziasmem pomáhá paní učitelce s péčí o nejmladší děti, trpělivě povzbuzuje všechny děti k samostatnosti a dalším krůčkům, dbá na správnou osobní hygienu a v neposlední řadě plní hladová bříška vynikajícími svačinkami i obědy.

Řídí se mottem:“ S úsměvem jde všechno lépe“

Barbora Drástová
Učitelka / Třída Trpaslíci


Barbora již třetím rokem pravidelně vypomáhá v MŠ Sportík. Získala bakalářský titul na liberecké univerzitě, kde studovala pedagogiku se zaměřením na historii a humanitní studia. Na DAMU absolvovala roční kurz Kreativní pedagogiky. Působí v Hereckém studiu Švandova divadla. V současné době ukončuje magisterský program herectví zaměřený na autorskou tvorbu a pedagogiku na pražské DAMU. Je lektorkou a produkční oporou tanečního dětského studia Altík a lektorkou herectví v Talent Company. Není tedy divu, že zážitková pedagogika je pro ni jako dělaná a nejen dětem, ale i svým kolegyním rozšířuje tvůrčí obzory.

Jejím mottem je záhadně tajemný vzkaz:“Celý vesmír se spojí“


Sportovní školy - síť mateřských a základních škol.

Mensa NTC learning - komplexní projekt pro zvýšení intelektuálních schopností u dětí v předškolním věku.